دانستنی‌ها

همه چیز درباره روش‌های چاپ پرچم

چاپ سیلک و دیجیتال که مهم ترین روش‌های چاپی روی پرچم هستند، چاپ باید به گونه‌ای انجام شوند که عوامل محیطی روی طرح و رنگ آنها تاثیری نداشته باشند. کیفیت چاپ پرچم در سایز و انواع مختل

نحوه چاپ پرچم

چاپ پرچم به وسیله دستگاه‌های دیجیتال کاری سهل و ساده است. با دستگاه‌های دیجیتال می‌توان طرح‌های کامپیوتری را روی پرچم چاپ کرد. در چاپ دیجیتالی پرچم، طرح‌های کامپیوتری روی پارچه چاپ می‌شوند. پرچم‌های تشریفات به دلیل اهمیت بسیار زیاد، با بهترین طرح‌ها و روی با کیفیت ترین پارچه‌ها چاپ می‌شوند.

چاپ لیزری یا لمینت

چاپ پرچم به صورت لمینت جدیدترین روش چاپی است که توسط شرکت‌های تولیدکننده پرچم ارائه می‌شود. پرچم‌های چاپ شده را می‌توان شست و تمیز کرد و خیلی راحت و بدون محدودیت هر نوع رنگی را روی پرچم چاپ کرد. می‌توان طرح و رنگ مورد نظر خود را در وسط پرچم چاپ کرد. پرچم‌ها از قبل آماده و دوخته شده‌اند و چاپ در مدت یک روز کاری آماده شده و تحویل می‌شود.

چاپ طرح در وسط پرچم

می‌توان طرح خود را در وسط پرچم چاپ کرده و اطراف لوگو به رنگ سفید و چاپ نشده باقی می‌ماند. برخی چاپ پرچم‌ها روی پارچه ساتن بوده و طرح‌ها در دو نوع پارچه ساتن براق و ساتن مات چاپ می‌شوند.

چاپ پرچم به صورت تمام چاپ (تمپلیت)

در چاپ پرچم طرح به صورت پشت زمینه رنگی و به صورت کامل روی پارچه پرچم چاپ می‌شود و هیچ جایی از پرچم چاپ نشده باقی نخواهد ماند. البته در این نوع چاپ، از آن جایی که پرچم دوخته نشده و آماده نیست تحویل پرچم چاپ شده از 3 تا 5 روز زمان می‌برد. بعد از این که چاپ پرچم تمام شد، ریشه دوزی پرچم تمام شده و در نهایت پرچم چاپ شده به مشتری تحویل می‌شود. چاپ پرچم بر روی پارچه‌های ساتن خارجی براق و مات که از دو لایه تشکیل شده انجام می‌شود و بعدا بر روی میله و پایه نصب می‌شود.

چاپ وسط پرچم

چاپ وسط پرچم یکی از انواع چاپ است که به خصوص در مورد پرچم‌های تشریفاتی این کار انجام می‌شود. در این نوع چاپ، الیاف پارچه، رنگ آمیزی می‌شود. پرچم‌های تشریفاتی به صورت یک رو یا دو رو چاپ می‌شوند. چاپ پرچم‌های تشریفاتی به صورت وسط پرچم بوده و به صورت استاندارد انجام می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *